Palangos vasaros parke gausu profesionalių ir vaikus mylinčių darbuotojų. Neretam tai vasaros darbas – nuotykis, kuris palieka begalę įspūdžių! Labai džiaugiamės, jog galime pasigirti tokiais nuostabiais žmonėmis, kurie čia dirba. Vienas jų – Arnoldas Steponavičius! Tie kurie mus seka socialiniuose tinkluose, tiek facebook’e, tiek instagram’e galėjo matyti ne vieną jo atliktą triuką ant batuto. Tačiau Arnoldas yra draugiškas bei noriai dalinasi savo žiniomis – jis pataria ir padeda vaikams išmokti triukų. Kiekvienas parko svečias gali kreiptis į Arnoldą, o jis su švytinčia šypsena veide padės viskuo, kuo galės. Palangos vasaros parkas didžiuojasi šiuo darbuotoju ir norime jog Jūs susipažintumėte su juo iš arčiau.

Jaunas ir entuziastingas!

Arnoldui dar tik 17 metų, tačiau jis puikiai randa kalbą su visais parko lankytojais. Ant batutų šokinėja ir patys mažiausi vaikai ir suaugę „rimti“ dėdės, tačiau Arnoldas puikiai visus suvaldo ir paaiškina viską taip, kad nekiltų jokių klausimų.

Arnoldas užsiima sportu – jis gatvės gimnastas. Paklausite kas tai? Angliškai ši sporto rūšis vadinama „street workout“. Gatvės gimnastai, natūralu, sportuoja ne salėse ar namie, bet lauke. Šia sporto šaka užsiimama ne tik tam pritaikytose aikštelėse, bet ir pavyzdžiui, ant skersinių skirtų rūbams džiauti, kurie dažnai pastatyti šalia daugiabučių. Jaunasis kretingiškis tai daro dėl savęs, nes tiki, kad sportas – sveikata! Būtent sportuodamas Arnoldas sako, jog jaučiasi geriau. Jį džiugina pasikeitimai išvaizdoje – gražesnis, raumeningesnis kūnas. Palangos vasaros parke, jis fizinę „street workout’o“ formą palaiko kliūčių ruože „Ninja warrior“. Sportas jam pasitikėjimo savimi šaltinis.

Batutas – kaip išmokti triukų

Kai Arnoldui buvo vos 9-eri metai, tėtis jam nupirko pirmąjį batutą. Šuoliai ant jo Arnoldui labai patiko. Be jokio trenerio pagalbos, kretingiškis nusprendė jog nori išmokti kažkiek daugiau nei tik šokinėti. Kai jam buvo 10 metų, jis jau mokėjo laisvai atlikti priekinį salto. Po to, tą patį triuką išmoko atlikti apsisukdamas aplink save ir šonu 180 laipsnių.

Arnoldas teigia, kad prieš mokantis atlikti savo pirmą triuką yra būtina padaryti tempimo pratimus – jie padės išvengti traumų. Atlikti triukus galima išmokti ir per dieną, jei tik turi noro. Palangos vasaros parke ne vienas vaikas su Arnoldo pagalba atliko pirmąjį salto ant batuto.

Nuo ko pradėti mokantis atlikti triukus ant batuto?  Pati svarbiausia taisyklė yra išmokti šokinėti vienoje vietoje, t.y. šokti ir nusileisti toje pačioje padėtyje. Dažniausiai šokinėjantieji šoka į priekį arba į kurią nors pusę, tačiau atliekant triukus, būtina įsitikinti, kad pavyksta išsilaikyti vietoje.

Pirmasis salto: batutą reikia pajausti, todėl iš pradžių reikia bandyti atlikti kūlverstį. Kai jau supranti kokia atotranka laukia, reikia bandyti tą patį kūlverstį atlikti iššokus kuo aukščiau į orą ir leistis ne ant kojų, o ant užpakalio arba nugaros. Tik gerai įsitikinus, kad salto darai aukščiausioje padėtyje ir nekyla jokių problemų nusileisti, galima bandyti leistis ant kojų.

Darbas – Malonumas

Arnoldas Palangos vasaros parke dirbo visą vasarą ir vis dar dirba rudenį. Jam labai smagu dirbti šiame pramogų parke, kadangi darbo metu jaučiasi kaip laisvalaikiu. Jis gali mokytis naujų triukų pats ir jų išmokyti kitus. Arnoldas pažada, kad jei jį sutiksite Palangos vasaros parke, jis jus išmokys persiverčiant per save įšokti į kempinių vonią per 15 minučių!